Strona główna  »  O nas  »  Nasza historia

Nasza historia

1961

Firma Taconic została założona w 1961 roku przez Lestera T Russella, uznanego wynalazcę procesu nakładania PTFE na szklane włókno. Początkowo zatrudniała dwie osoby: jej założyciela i jego żonę Virginię. Firma nadal ma siedzibę w Petersburgu w stanie Nowy Jork i globalnie zatrudnia prawie 500 pracowników. Nasza gama produktów obejmuje tkaniny i taśmy szklane powlekane PTFE, taśmy teflonowe powlekane PTFE, tkaniny szklane powlekane silikonem i pasy przenośnikowe. Wszystkie nasze produkty są wykorzystywane w wielu różnych przemysłach, takich jak żywność, opakowania, motoryzacja, materiały kompozytowe i lotnictwo, aby wymienić tylko kilka.

1972

Lester był prezesem firmy aż do odejścia na emeryturę w 1972 roku. W połowie lat sześćdziesiątych do firmy dołączył jego syn Gordy, a dziś jego syn Andy kontynuuje zaangażowanie rodziny Russell, pełniąc funkcję CEO.

1977

W 1977 Lester udał się do Europy i założył Taconic International w Mullingar w Irlandii, aby zająć się produkcją i sprzedażą poza Ameryką. Transfer technologii był płynny i w ciągu następnych 40 lat rynek Taconic w Europie rósł wraz z rozszerzaniem o nowe lokalizacje i dodawaniem członków zespołu.

Lata 90.

W połowie lat 90. otwarto Taconic UK, aby produkować pasy dla rozwijającego się rynku przemysłowego w Wielkiej Brytanii, a w 1997 r. wybudowano nowy zakład produkcyjny w Brazylii.

1997

Dodanie Taconic France w Doussard, niedaleko Annecy, na południowym zachodzie kraju.

2002

Działalność została rozszerzona wraz z otwarciem Taconic Germany, niedaleko Kolonii, aby bezpośrednio obsługiwać największy rynek w Europie z pasami, rolkami i taśmami.

2004

W 2004 roku operacje w Wielkiej Brytanii zostały przeniesione do Burgess Hill w West Sussex, gdzie założono firmę Taconic Wildcat, dodając do zespołu produkcyjnego cenne doświadczenie w zakresie taśm.

2005

Rok 2005 przyniósł przeniesienie siedziby w Mullingar w Irlandii do nowego, najnowocześniejszego zakładu powlekania, taśm i konwersji.

2010

W 2010 roku został otwarty dedykowany zakład produkcyjny Taconic Polska. Zlokalizowany w Kostrzynie nad Odrą, przy granicy z Niemcami, nowy zakład jeszcze bardziej zwiększył wydajność powlekania i produkcję taśm na rynek lokalny i europejski.

2021

Dziś Taconic jest największym producentem tkanin szklanych powlekanych PTFE, taśm samoprzylepnych i pasów przenośnikowych w Europie i na świecie. Tworzymy nowe rozwiązania, dzięki najwyższej jakości, innowacyjnym produktom, konkurencyjnym cenom i najlepszej obsłudze w branży.

Nasze zespoły Sprzedaży, Obsługi Klienta i Techniczne są gotowe zaspokajać Twoje potrzeby i pomagać w „Znalezieniu lepszego sposobu”. Odwiedź sekcję „Kontakt”, aby komunikować się bezpośrednio z członkiem naszego zespołu.