Strona główna  »  Zastosowania  »  Produkcja kół szlifierskich

Produkcja kół szlifierskich

Taconic posiada wybór produktów wykorzystywanych do produkcji kół szlifierskich i tarcz ściernych. Te produkty z tkanin szklanych powlekanych PTFE są wykorzystywane jako antyadhezyjne materiały odporne na wysoką temperaturę umiejscowione pomiędzy tarczami podczas cięcia, które eliminują konieczność czyszczenia płyt prasy. Produkty te mogą być powlekane PTFE z jednej lub obu stron. Oprócz doskonałych właściwości antyadhezyjnych i odporności na środki chemiczne, zdolność wytrzymywania temperatur do 260°C sprawia, że tkaniny Taconic stanowią kluczowe ogniwo tego procesu produkcyjnego.

Jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze produktu z tej serii jest pożądany odcisk lub wzór na tarczy. Czynnikiem decydującym jest gładkość profilu tkaniny szklanej powlekanej PTFE.

Produkt Standardowa szerokość [mm] Grubość nominalna [mm] Waga [g/m2] Pobierz kartę katalogową
7195-11000, 1500, 32000,650
676Log in
7147-11000, 1500, 2000, 24000,330
560Log in

Powyższe dane techniczne oparte są na naszym ogólnym doświadczeniu i podane są w dobrej wierze. Nie jesteśmy jednak w stanie przyjąć odpowiedzialności za czynniki, które są poza naszą wiedzą i kontrolą. Wszystkie dane mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Niektóre pozycje mogą nie znajdować się w magazynie i/lub może obowiązywać minimalna wielkość zamówienia.