Pasy do szybkiego mrożenia

Pasy do szybkiego mrożenia

Czy wiesz, że tkaniny Taconic mogą być również używane w zastosowaniach w ekstremalnie niskich temperaturach, a także w wysokich temperaturach?

Nowym celem taśm Taconic PTFE jest szybkie zamrażanie produktów spożywczych. Wiele produktów spożywczych, które można znaleźć w restauracjach, sklepach spożywczych i domowych zamrażarkach (mięsa, owoce i warzywa) jest przygotowywanych w wyspecjalizowanych obiektach, które wymagają końcowego etapu przetwarzania – szybkiego zamrożenia przed zapakowaniem i właśnie tutaj Taconic może pomóc wydajności.

Taśmy Taconic zapewniają wysoką charakterystykę uwalniania, stabilność i zgodność z FDA. Kluczem jest cienki, ale trwały materiał Taconic. Wymuszone zamrażanie za pomocą schłodzonych łóżek suwakowych może pozwolić na szybkie przejście niskich temperatur przez przenośnik taśmowy, aby „szybko zamrozić” produkt spożywczy. Taśmy zamrażające Taconic umożliwiają wydajne masowe zamrażanie i mogą działać w temperaturach dochodzących do -100°F / -73°C.

Alternatywne rozwiązania w zakresie taśm mogą stać się kruche i / lub nie będą działać w środowisku o niskiej temperaturze, podczas gdy pasy ze stali nierdzewnej są bardzo kosztowną opcją. Taśmy Taconic PTFE to najbardziej niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie usprawniające proces szybkiego zamrażania.

Zapoznaj się z naszą serią Tacmaster, aby znaleźć odpowiednie opcje materiałów: Seria Tacmaster i skontaktuj się z nami, abyśmy mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć.

Taconic – znajdowanie lepszego sposobu…