60 LAT

60 LAT

W 1961 roku Lester T. Russell, uznany wynalazca procesu nakładania PTFE na tkaninę z włókna szklanego, założył w Petersburgu w stanie Nowy Jork firmę Taconic. Cel dla firmy? Opracowanie linii zaawansowanych inżynierskich materiałów kompozytowych do użytku w różnych gałęziach przemysłu.

Dziś z dumą obchodzimy 60-lecie naszej działalności!

W ciągu ostatnich 60 lat Taconic, który w dalszym ciągu jest rodzinną firmą, rozrósł się o dodatkowe zakłady produkcyjne w Kalifornii (USA), Irlandii, Polsce i Brazylii. Strategiczne działy produkcyjne zostały stworzone w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech, aby lepiej obsługiwać tamtejsze rynki. Ponadto, aby poszerzyć naszą obsługę klienta i punkty wsparcia, na całym świecie pojawiły się biura satelitarne Taconic.

Dzięki pionierskiej działalności oraz wprowadzaniu innowacji w produkcji tkanin powlekanych PTFE i innych materiałów odpornych na wysokie temperatury/nieprzywierających, Taconic stał się przodującym światowym dostawcą dla firm każdej wielkości z branży spożywczej, lotniczej, motoryzacyjnej, kompozytowej, opakowaniowej, tekstylnej, dywanowej/podłogowej, spawalniczej PCW i wielu innych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam stać się firmą, którą jesteśmy dzisiaj.

Taconic – znajdujemy lepsze rozwiązania… od ponad 60 lat!